خانه » اخبار کنکور و مدارس (جدید) » کنکور از سال ۱۴۰۳ با مصوبه مجلس برگزار می‌‎شود!

کنکور از سال ۱۴۰۳ با مصوبه مجلس برگزار می‌‎شود!

کنکور از سال ۱۴۰۳ با مصوبه مجلس برگزار می‌‎شود!

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تصویب طرح اصلاح قانون کنکور در کمیسیون آموزش، گفت: با تصویب این طرح، کنکور از سال ۱۴۰۳ با مصوبه مجلس برگزار می‌‎شود.

احمد نادری با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: نکته مهم این طرح این بود که میزان تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می‌‎شود و به این ترتیب میزان تأثیر و بازگشت دروس عمومی به آزمون سراسری نیز در شورا تصمیم گیری خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: امیدواریم طبق ضوابط آئین نامه داخلی مجلس، این طرح طی دو هفته آینده در صحن مجلس مصوب کنیم تا این مصوبه به کنکور ۱۴۰۳ برسد.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح، چیزی که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرده، ملغی خواهد شد. از ابتدا نیز معتقد بودیم شورا حق ورود به این تغییر قانون مجلس را نداشت.

نادری تأکید کرد: شورای سنجش و پذیرش یک شورای کارشناسی کامل بوده که رئیس شورا وزیر علوم، دبیر آن رئیس سازمان سنجش، دو نفر از وزارت آموزش و پرورش و دو نفر از وزارت بهداشت و معاون آموزشی وزارت علوم حضور دارند. همچنین عضو ناظری از مجلس به انتخاب صحن علنی که بنده هستم و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دیگر اعضای ناظر حضور دارند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: بنابراین این شورا صلاحیت لازم برای بررسی میزان تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و چگونگی تأثیر میزان دروس عمومی را دارد و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

پی‌نوشت سایت یک به یک: سالانه صدها هزار داوطلب برای شرکت در مهم‌ترین آزمون تحصیلی خود آماده می‌شوند. این داوطلبان به اندازه کافی تحت فشار روحی و روانی هستند و از مسئولان این ممکلت خواهش می‌کنیم و با تغییر و تحولات مختلف و گاه سلیقه‌ای خود! استرس و فشار روانی دانش‌آموزان و داوطلبان عزیز را بیشتر نکنند.

دیدگاه ها 4 دیدگاه
 1. تارا
  در تاریخ 1402\/03\/02 :

  شب میخوابن صبح تصمیم جدید میگیرن

 2. زهرا
  در تاریخ 1402\/03\/16 :

  من حتی نمیدونم کدوم مجلس کدوم مصوبه رو گفته ….
  الان منظورش چی بود ؟ یعنی قرارع عمومی ها برگرده ؟
  امیدوارم برگرده آخه امتخان هوایی ها خیلی ناعادلانه هست خیلی ها تقلب میکنن و سوال میخرن …
  سطح سوال ها سال بعد سال فرق داره ولی اگه عمومی توی کنکور بود لاقل همه سوال ها برا همه یکسان بود !…

  • یک به یک
   در تاریخ 1402\/03\/17 :

   سلام خوش اومدید به سایت خودتون
   متاسفانه اصلا به طور شفاف این موضوع رو بیان نکردن. ولی طبق آخرین اخبار شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست‌های کنکور رو تصویب می‌کنه و به نظر می‌رسه قرار نیست مجلس دخالتی داشته باشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی