خانه » نمونه سوال متوسطه اول » دانلود نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم با جواب (بردار و مختصات)

دانلود نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم با جواب (بردار و مختصات)

دانلود نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم با جواب (بردار و مختصات)

یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر دانش‌آموزی قبل از امتحان‌های مدرسه باید انجام دهد، حل نمونه سوالات امتحانی است. آشنایی با تیپ سوالات مختلف به دانش‌آموز کمک می‌کند در امتحان موفق‌تر عمل کند. در ادامه نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم با جواب تشریحی را برایتان آماده کردیم. این سوالات به شکل اختصاصی توسط گروه آموزشی یک به یک و استاد رحیم انوری طراحی شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم شامل چه مباحثی است؟

در فصل پنجم ریاضی هشتم دانش‌آموزان باید تعریف بردار را بدانند و برآیند دو بردار یا چند بردار را که مبدا مشترک ندارند را بدست آورند. و اینکه برآیند (جمع) دو بردار که مبدا مشترک دارند را پیدا کنند.

همچنین برای بردار ایکس بتوانند یک جمع برداری و یک جمع مختصاتی بنویسند و بتوانند عدد را در بردار ضرب کنند. و اینکه بتوانند بردارهای داده شده را رسم کنند و مختصات بردارهای ترکیبی را پیدا کنند.

دانش‌آموزان باید بتوانند بردارها را با بردارهای واحد مختصات بنویسند و بردارهای واحد مختصات را به صورت مختصات بنویسند. همچنین معادله‌های مختصاتی را حل کنند.

کاربرد فصل پنجم ریاضی هشتم چیست؟

فصل پنجم ریاضی هشتم در دروس علوم، فیزیک، مکانیک و غیره کاربرد دارد. همچنین در ریاضی نیز در مباحث جبر خطی و فضای برداری استفاده می‌شود. همچنین در پرتاب موشک نیز از بردار و نیروهای وارد بر آن استفاده می‌شود. به طوری که برآیند نیروهای وارد بر آن باعث حرکت موشک می‌شود.


اطلاعات فایل نمونه سوال امتحانی فصل پنجم ریاضی هشتم با جواب تشریحی

نام فایل: نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم با جواب (مبحث بردار و مختصات)

نام طراح نمونه سوال: رحیم انوری (مدرس رسمی آموزش و پرورش و دبیر نمونه در سال 79)

تعداد سوالات: 19 سوال (در قالب 1 فایلِ نمونه سوال امتحانی با رعایت استانداردهای لازم مثل گروه‌بندی سوالات، بارم‌بندی و غیره)

تعداد صفحات: 3 صفحه سوال، 4 صفحه پاسخنامه تشریحی (مجموعا 7 صفحه)

فرمت: PDF

حجم فایل: 5 مگابایت

نوشتار سوالات: دست‌نویس و کاملا مرتب

نوشتار پاسخنامه: دست‌نویس و کاملا خوانا

پاسخنامه کاملا تشریحی: دارد

درسنامه: ندارد

محدودیت دانلود: ندارد


اگر در حل نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم به مشکل خوردید، بهترین کار کمک گرفتن از یک معلم خصوصی با تجربه است. استاد رحیم انوری، دبیر رسمی آموزش و پروش با تجربه بیش از 31 سال تدریس ریاضی ابتدایی و متوسطه اول، می‌تواند به خوبی مشکلات درسی فرزندان شما را حل کند. برای ثبت درخواست معلم خصوصی کافی‌ست با شماره موبایل 09309790392 تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود. کلاس‌های تهران به شکل حضوری و کلاس‌های سایر استان‌ها به صورت آنلاین (با کیفیت بالا) انجام می‌شود.


مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم

مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم

مشاهده قسمتی از پاسخنامه تشریحی نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم

مشاهده قسمتی از پاسخنامه تشریحی نمونه سوال ریاضی هشتم فصل پنجم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی