خانه » نمونه سوال متوسطه اول » دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم با جواب (توان و ریشه)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم با جواب (توان و ریشه)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم با جواب (توان و ریشه)

حل نمونه سوالات مختلف، راه‌حلی عالی برای آمادگی امتحانات مدارس است. دانش‌آموز با حل نمونه سوالات، تیپ سوالات را می‌شناسد و در امتحان‌های مختلف مدرسه، با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کند. در ادامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم با جواب تشریحی (توان و جذر) را برایتان آماده کردیم. این سوالات به شکل اختصاصی توسط گروه آموزشی یک به یک طراحی شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم شامل چه مباحثی است؟

در فصل چهارم ریاضی نهم دانش‌آموزان باید مفهوم توان طبیعی را درک کرده و قوانین مربوط به ضرب و تقسیم توان‌ها (با توان‌های مساوی یا با پایه‌های مساوی) را بلد باشند. همچنین تعریف توان منفی را بدانند و این نکته را درک کنند که یک عدد هر چند تا توان که داشته باشد، توان‌هایش بر هم ضرب می‌شوند.

دانش‌آموزان باید تعریف نماد علمی را یاد بگیرند و بتوانند اعداد داده شده را با نماد علمی نشان دهند. و اینکه بتوانند نماد علمی را به اعشار تبدیل کنند.

در مورد ریشه‌گیری یک عدد باید بدانند که هر عدد 2 تا ریشه دوم دارد. عدد منفی ریشه دوم نداشته و هر عدد فقط ریشه سوم دارد. حاصل ضرب و تقسیم رادیکال‌ها را بدانند و عبارت‌های رادیکالی را ساده کنند. و اینکه باید گویا کردن مخرج کسرها را نیز یاد بگیرند.


اطلاعات فایل نمونه سوال امتحانی فصل چهارم ریاضی نهم با جواب تشریحی

نام فایل: نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم با جواب (مبحث توان و ریشه)

نام طراح نمونه سوال: رحیم انوری (مدرس رسمی آموزش و پرورش و دبیر نمونه در سال 79)

تعداد سوالات: 18 سوال (در قالب 1 فایلِ نمونه سوال امتحانی با رعایت استانداردهای لازم مثل گروه‌بندی سوالات، بارم‌بندی و غیره)

تعداد صفحات: 3 صفحه سوال، 4 صفحه پاسخنامه تشریحی (مجموعا 7 صفحه)

فرمت: PDF

حجم فایل: نمونه سوالات: 12 مگابایت

نوشتار سوالات: دست‌نویس و کاملا مرتب

نوشتار پاسخنامه: دست‌نویس و کاملا خوانا

پاسخنامه کاملا تشریحی: دارد

درسنامه: ندارد

محدودیت دانلود: ندارد


مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم

قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل چهارم

اگر در حل نمونه سوال ریاضی نهم فصل 4 به مشکل خوردید، بهترین کار کمک گرفتن از یک معلم خصوصی با تجربه است. استاد رحیم انوری، دبیر رسمی آموزش و پروش با تجربه بیش از 31 سال تدریس ریاضی ابتدایی و متوسطه اول، می‌تواند به خوبی مشکلات درسی فرزندان شما را حل کند. برای ثبت درخواست معلم خصوصی کافی‌ست با شماره موبایل 09309790392 تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود. کلاس‌های تهران به شکل حضوری و کلاس‌های سایر استان‌ها به صورت آنلاین (با کیفیت بالا) انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی