خانه » نمونه سوال متوسطه اول » نمونه سوالات پایه نهم » نمونه سوال ریاضی نهم » دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم با جواب (حجم و مساحت)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم با جواب (حجم و مساحت)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم با جواب (حجم و مساحت)

حل نمونه سوالات مختلف، راه‌حلی عالی برای آمادگی امتحانات مدارس است. دانش‌آموز با حل نمونه سوالات، تیپ سوالات را می‌شناسد و در امتحان‌های مختلف مدرسه، با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کند. در ادامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم با جواب تشریحی (حجم و مساحت) را برایتان آماده کردیم. این سوالات به شکل اختصاصی توسط گروه آموزشی یک به یک طراحی شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم شامل چه مباحثی است؟

در فصل هشتم ریاضی نهم دانش‌آموزان مفهوم حجم، مساحت کل و مساحت جانبی را یاد می‌گیرند و در ادامه باید بتوانند حجم، مساحت کل و مساحت جانبی یک شکل را بدست آورند. همچنین تعریف کره و دایره را بدانند و حجم و مساحت کره را حساب کنند.

یک موضوع مهم دیگر در این فصل، هرم است. دانش‌آموزان باید مفهوم هرم را یاد بگیرند، هرم منتظم را بشناسند و حجم هرم را بدست آورند. همچنین تعریف مخروط را بدانند و حجم آن را محاسبه کنند و بدانند که با چرخاندن یک سطح، حجم آن بدست می‌آید. مثلا با چرخاندن یک مربع یا مستطیل، استوانه به وجود می‌آید. یا با دوران یک مثلث قائم الزاویه حول یکی از ضلع‌هایش، مخروط ساخته می‌شود.

اطلاعات فایل نمونه سوال امتحانی فصل هشتم ریاضی نهم با جواب تشریحی

  • نام فایل: نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم با جواب (مبحث حجم و مساحت)
  • نام طراح نمونه سوال: رحیم انوری (مدرس رسمی آموزش و پرورش و دبیر نمونه در سال 79)
  • تعداد سوالات: 19 سوال (در قالب 1 فایلِ نمونه سوال امتحانی با رعایت استانداردهای لازم مثل گروه‌بندی سوالات، بارم‌بندی و غیره)
  • تعداد صفحات: 4 صفحه سوال، 5 صفحه پاسخنامه تشریحی (مجموعا 9 صفحه)
  • فرمت: PDF
  • حجم فایل: نمونه سوالات: 4 مگابایت
  • نوشتار سوالات: دست‌نویس و کاملا مرتب
  • نوشتار پاسخنامه: دست‌نویس و کاملا خوانا
  • پاسخنامه کاملا تشریحی: دارد

مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم

قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل هشتم

مشاهده قسمتی از پاسخنامه نمونه سوالات ریاضی نهم فصل هشتم

قسمتی از پاسخنامه نمونه سوالات ریاضی نهم فصل هشتم

اگر در حل نمونه سوال ریاضی نهم فصل 8 به مشکل خوردید، بهترین کار کمک گرفتن از یک معلم خصوصی با تجربه است. استاد رحیم انوری، دبیر رسمی آموزش و پروش با تجربه بیش از 31 سال تدریس ریاضی ابتدایی و متوسطه اول، می‌تواند به خوبی مشکلات درسی فرزندان شما را حل کند. برای ثبت درخواست معلم خصوصی کافی‌ست با شماره موبایل 09309790392 تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود. کلاس‌های تهران به شکل حضوری و کلاس‌های سایر استان‌ها به صورت آنلاین (با کیفیت بالا) انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی