خانه » نمونه سوال متوسطه اول » نمونه سوالات پایه نهم » نمونه سوال ریاضی نهم » دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم با جواب (خط و معادله های خطی)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم با جواب (خط و معادله های خطی)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم با جواب (خط و معادله های خطی)

حل نمونه سوالات مختلف، یک راهکار بسیار عالی برای آمادگی در امتحانات مدارس است. دانش‌آموز با حل نمونه سوالات مختلف، تیپ سوالات را می‌شناسد و در امتحانات مدرسه، با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کند. در ادامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم با جواب تشریحی (خط و معادله های خطی) را برایتان آماده کردیم. این سوالات به شکل اختصاصی توسط گروه آموزشی یک به یک طراحی شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم شامل چه مباحثی است؟

در فصل ششم ریاضی نهم دانش‌آموزان باید مفهوم معادله خط را درک کنند. در واقع باید بدانند که رابطه بین طول و عرض یک نقطه را معادله خط می‌نامند. همچنین رسم انواع معادله خط را یاد بگیرند و شیب و عرض از مبدا معادله‌های خط را به دست آورند. و خطوط موازی را با توجه به شیب خط مشخص کنند.

دانش‌آموزان در فصل 6 ریاضی نهم با توجه به حاصل ضرب شیب دو خط که باید برابر با 1- باشد، دو خط عمود بر هم را تشخیص دهند. معنی دستگاه دو معادله خطی را بدانند و با روش حذفی یا جایگزینی دستگاه را حل کنند. و بتوانند مسائل مربوط به تشکیل دستگاه را حل کنند.

کاربرد فصل ششم ریاضی نهم چیست؟

هندسه و خطوط در صنایعی مثل فرش‌بافی، کاشی‌کاری، نگارگری، خطاطی، گچ‌بری، کتیبه‌نویسی، تذهیب و… کاربرد گسترده دارد. در رشته‌های مختلف از انواع خطوط برای ایجاد زاویه‌ها و جداسازی فضاها، اسفاده شده است.

اطلاعات فایل نمونه سوال امتحانی فصل ششم ریاضی نهم با جواب تشریحی

نام فایل: نمونه سوال ریاضی نهم فصل 6 با جواب (مبحث خط و معادله های خطی)

نام طراح نمونه سوال: رحیم انوری (مدرس رسمی آموزش و پرورش و دبیر نمونه در سال 79)

تعداد سوالات: 19 سوال (در قالب 1 فایلِ نمونه سوال امتحانی با رعایت استانداردهای لازم مثل گروه‌بندی سوالات، بارم‌بندی و غیره)

تعداد صفحات: 3 صفحه سوال، 6 صفحه پاسخنامه تشریحی (مجموعا 9 صفحه)

فرمت: PDF

حجم فایل: نمونه سوالات: 2 مگابایت

نوشتار سوالات: دست‌نویس و کاملا مرتب

نوشتار پاسخنامه: دست‌نویس و کاملا خوانا

پاسخنامه کاملا تشریحی: دارد

مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم

مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم

مشاهده قسمتی از پاسخنامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم

مشاهده قسمتی از پاسخنامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم

اگر در حل نمونه سوال ریاضی نهم فصل ششم به مشکل خوردید، بهترین کار کمک گرفتن از یک معلم خصوصی با تجربه است.

استاد رحیم انوری، دبیر رسمی آموزش و پروش با تجربه بیش از 31 سال تدریس ریاضی ابتدایی و متوسطه اول، می‌تواند به خوبی مشکلات درسی فرزندان شما را حل کند. برای ثبت درخواست معلم خصوصی کافی‌ست با شماره موبایل 09309790392 تماس بگیرید یا در WhatsApp ارتباط برقرار کنید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود. کلاس‌های تهران به شکل حضوری و کلاس‌های سایر استان‌ها به صورت آنلاین (با کیفیت بالا) انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی