خانه » نمونه سوال متوسطه اول » دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم با جواب (استدلال و اثبات در هندسه)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم با جواب (استدلال و اثبات در هندسه)

دانلود نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم با جواب (استدلال و اثبات در هندسه)

حل نمونه سوالات مختلف، راه‌حلی عالی برای آمادگی امتحانات مدارس است. دانش‌آموز با حل نمونه سوالات، تیپ سوالات را می‌شناسد و در امتحان‌های مختلف مدرسه، با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کند. در ادامه نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم با جواب تشریحی (استدلال و اثبات در هندسه) را برایتان آماده کردیم. این سوالات به شکل اختصاصی توسط گروه آموزشی یک به یک طراحی شده‌اند.

نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم شامل چه مباحثی است؟

در فصل سوم ریاضی نهم دانش‌آموزان باید تعریف استدلال، اثبات، مفهوم فرض، حکم و مثال نقض را بدانند و به خوبی با اِثبات آشنا شوند. دانش‌آموزان در حل مسائل نباید به مشاهده کردن اکتفا کنند و باید از حواس خود استفاده کنند؛ چون این مورد (مشاهده کردن) به تنهایی برای اثبات کافی نیست.

همچنین مفهوم همنهشتی مثلث‌ها را بدانند و به کمک هم‌نهشتی نشان دهند که اجزای متناظر در دو مثلث با هم برابرند. در حل مسئله ابتدا باید صورت مسئله را بفهمند و شکل مناسب برای مسئله رسم کنند. و اینکه فرض و حکم را مشخص کنند و برای رسیدن از فرض به حکم راه‌حل مناسب را پیدا کنند. همچنین مفهوم شکل‌های متشابه را درک کرده و بدانند که اضلاع دو شکل متشابه، متناسب هستند و زاویه‌های متناظر با هم برابرند.


اطلاعات فایل نمونه سوال امتحانی فصل سوم ریاضی نهم با جواب تشریحی

نام فایل: نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم با جواب (مبحث استدلال و اثبات در هندسه)

نام طراح نمونه سوال: رحیم انوری (مدرس رسمی آموزش و پرورش و دبیر نمونه در سال 79)

تعداد سوالات: 20 سوال (در قالب 1 فایلِ نمونه سوال امتحانی با رعایت استانداردهای لازم مثل گروه‌بندی سوالات، بارم‌بندی و غیره)

تعداد صفحات: 4 صفحه سوال، 4 صفحه پاسخنامه تشریحی (مجموعا 8 صفحه)

فرمت: PDF

حجم فایل: نمونه سوالات: 14 مگابایت

نوشتار سوالات: دست‌نویس و کاملا مرتب

نوشتار پاسخنامه: دست‌نویس و کاملا خوانا

پاسخنامه کاملا تشریحی: دارد

درسنامه: ندارد

محدودیت دانلود: ندارد


مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم

مشاهده قسمتی از نمونه سوال ریاضی نهم فصل سوم

اگر در حل نمونه سوال ریاضی نهم فصل 3 به مشکل خوردید، بهترین کار کمک گرفتن از یک معلم خصوصی با تجربه است. استاد رحیم انوری، دبیر رسمی آموزش و پروش با تجربه بیش از 31 سال تدریس ریاضی ابتدایی و متوسطه اول، می‌تواند به خوبی مشکلات درسی فرزندان شما را حل کند. برای ثبت درخواست معلم خصوصی کافی‌ست با شماره موبایل 09309790392 تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود. کلاس‌های تهران به شکل حضوری و کلاس‌های سایر استان‌ها به صورت آنلاین (با کیفیت بالا) انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی