خانه » اخبار کنکور و مدارس (جدید) » شورای عالی انقلاب فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهد | داوطلبان کنکور نگران تغییر مصوبه نباشند

شورای عالی انقلاب فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهد | داوطلبان کنکور نگران تغییر مصوبه نباشند

شورای عالی انقلاب فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهد | داوطلبان کنکور نگران تغییر مصوبه نباشند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص لغو مصوبه کنکور این شورا و تصویب طرح اصلاح قانون کنکور در کمیسیون آموزش مجلس توضیح داد.

عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به طرح موضوع لغو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برگزاری کنکور از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: بحثی که در کمیسیون آموزش مجلس مطرح شده، پیشنهاد برخی از نمایندگان مجلس است که البته حق دارند نظر بدهند قطعاً ما نباید جلوی آزادی بیان نمایندگان را بگیریم اما مصوبه کنکور به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به شورای عالی انقلاب فرهنگی کمک می‌کنند، افزود: این مصوبه در حد همین کمیسیون آموزش مجلس مطرح شده است، قطعاً این مصوبه به صحن نمی‌رود چرا که خلاف اصل ۵۷ قانون اساسی است.

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رهبر معظم انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) وظایفی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی محول کرده‌اند و شورا در خصوص این مصوبه نیز طبق همین وظایف عمل خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ابلاغ شده در حوزه کنکور را پیگیری و دنبال می‌کند. خانواده‌ها آرامش داشته باشند و هیچ گونه نگرانی در این باره نداشته باشند و بدانند که همان مصوبه دنبال می‌شود و به هیچ وجه این مصوبه تغییر پیدا نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه قطعاً این مصوبه به صحن مجلس هم نمی‌رود، گفت: رییس مجلس شورای اسلامی هم با این مصوبه همراه است، چرا که آقای قالیباف هم عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: اگر طرح اصلاح قانون کنکور در نهایت هم در صحن مجلس تصویب شود، چون خلاف اصل ۵۷ قانون اساسی است در شورای نگهبان تایید نمی شود و رد خواهد شد.

در روزهای گذشته یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح اصلاح قانون کنکور در کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده بود: با تصویب این طرح، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور لغو شده و کنکور از سال ۱۴۰۳ با مصوبه مجلس برگزار می‌شود.

پی‌نوشت یک به یک: از این واکنش شورای عالی انقلاب فرهنگی خرسندیم و از آن حمایت می‌کنیم. باید جلوی هر نوع تنش، حاشیه و چالش که در مسیر داوطلبان کنکور قرار می‌گیرد را کنار گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی