خانه » گام به گام متوسطه اول » گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم » جواب فعالیت درس 8 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس هشتم)

جواب فعالیت درس 8 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس هشتم)

جواب فعالیت درس 8 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس هفتم)

جواب فعالیت درس 8 مطالعات هفتم (مصرف) تهیه شده در گروه آموزشی یک به یک شامل تمام سوالات مطرح شده در کتاب درسی است. گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم در 12 فصل و 24 درس تنظیم شده است که اکنون در حال مطالعه گام به گام درس هشتم مطالعات اجتماعی هفتم هستید.

در برنامه درسی جدید مطالعات اجتماعی، به منظور سازماندهی تلفیقی محتوا، پنج حوزه موضوعی انتخاب شده است:

  • فضا و مکان.
  • زمان، تداوم و تغییر.
  • فرهنگ و هویت.
  • نظام اجتماعی.
  • منابع و فعّالیت‌های اقتصادی.

هریک از این حوزه‌ها ناظر به تعدادی از رشته‌های مذکور است. این کتاب شامل 12 فصل و 24 درس است که در هر فصل، دو یا چند حوزهٔ موضوعی و مفاهیم کلیدی مربوط به آنها با یکدیگر تلفیق شده‌اند.


  • گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم بر پایه جدیدترین کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم (1402-1403) تالیف و منتشر شده است.
  • جواب تمرین مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم ۱۰۰٪ رایگان است.
  • در تولید و انتشار گام به گام مطالعات اجتماعی پایه هفتم درس 8 از برترین اساتید درس مطالعات اجتماعی متوسطه اول در کشور کمک گرفته شده است و کیفیت گام به گام مورد تایید دبیران رسمی آموزش و پرورش است.

جواب فعالیت صفحه 38 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

جواب فعالیت صفحه 38 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

1 – روش خرید با کارت خرید اعتباری بهتر است. بله راه‌های دیگری نیز وجود دارد که برای مثال می‌توانیم به خرید اینترنتی اشاره کنیم.


جواب فعالیت صفحه 39 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

جواب فعالیت صفحه 39 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

2 – مواد به کار رفته در کالا. نکات ایمنی مورد استفاده. قیمت کالا. نشانی و محل کارخانه. تاریخ مصرف و انقضا. شماره جواز تولید و…

3 – کالایی که مهر استاندارد داشته باشد. چون کیفیت آن بالاتر است.

4 – این نشان علامت سیب سلامت است و توسط سازمان غذا و دارو صادر می‌شود. محصولاتی که فاکتورهای موردنظر این سازمان را رعایت کرده باشند این علامت را دریافت می‌کنند.


جواب فعالیت صفحه 40 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

5 – وسایل منزل را سال به سال عوض کردن در حالی که کاملا نو و سلامت هستند. ولخرجی‌ها و اسراف‌های بی‌مورد در جشن‌ها و مهمانی‌ها و…

6 – مصرف‌گرایی چشم و هم‌چشمی را به دنبال داشته و باعث ولخرجی و اسراف می‌شود. همچنین مصرف‌گرایی موجب این می‌شود که از وسایل خود به خوبی استفاده نکنیم و در نگهداری آن‌ها دقت کافی را نداشته باشیم.


جواب فعالیت صفحه 41 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس هشتم

7 – این علامت چرخه بازیافت است. یعنی مواد استفاده شده در بسته‌بندی این کالا قابل بازیافت است و نباید به عنوان زباله دور ریخته شود.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی