خانه » گام به گام متوسطه اول » گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم » جواب فعالیت درس 22 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس بیست و دوم)

جواب فعالیت درس 22 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس بیست و دوم)

جواب فعالیت درس 22 مطالعات هفتم (گام به گام اجتماعی هفتم درس بیست و دوم)

جواب فعالیت درس 22 مطالعات هفتم (اوضاع اقتصادی در ایران باستان) تهیه شده در گروه آموزشی یک به یک شامل تمام فعالیت‌های مطرح شده در کتاب درسی است. گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم در 12 فصل و 24 درس تنظیم شده است که اکنون در حال مطالعه گام به گام درس بیست و دوم مطالعات اجتماعی هفتم هستید.

در برنامه درسی جدید مطالعات اجتماعی، به منظور سازماندهی تلفیقی محتوا، پنج حوزه موضوعی انتخاب شده است:

  • فضا و مکان.
  • زمان، تداوم و تغییر.
  • فرهنگ و هویت.
  • نظام اجتماعی.
  • منابع و فعّالیت‌های اقتصادی.

هریک از این حوزه‌ها ناظر به تعدادی از رشته‌های مذکور است. این کتاب شامل 12 فصل و 24 درس است که در هر فصل، دو یا چند حوزهٔ موضوعی و مفاهیم کلیدی مربوط به آنها با یکدیگر تلفیق شده‌اند.


  • گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم بر پایه جدیدترین کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم (1402-1403) تالیف و منتشر شده است.
  • جواب تمرین مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم ۱۰۰٪ رایگان است.
  • در تولید و انتشار گام به گام مطالعات اجتماعی پایه هفتم درس 22 از برترین اساتید درس مطالعات اجتماعی متوسطه اول در کشور کمک گرفته شده است و کیفیت گام به گام مورد تایید دبیران رسمی آموزش و پرورش است.

جواب فعالیت صفحه 138 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم

جواب فعالیت صفحه 138 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم

1 – خلبان هواپیما، برنامه‌نویس و متخصص کامپیوتر، فضانورد، تعمیرکار وسایل برقی و الکترونیکی و مهندس برق

چرا این حرفه‌ها نمی‌توانستند در جامعه آن زمان وجود داشته باشند؟ در دوران باستان، علوم در حد ابتدایی رشد و پیشرفت داشتند و امکان به وجود آمدن چنین مشاغلی در آن زمان وجود نداشت.

2 – نجاری، آهنگری، کشاورزی، دامداری و معلمی

در دوران باستان این مشاغل با تجهیزات ابتدایی، به صورت تجربی و با بهره‌وری کمتر انجام می‌شدند؛ اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، بهره‌وری و خروجی این مشاغل نسبت به آن بسیار بیشتر شده است.


جواب فعالیت صفحه 140 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم

جواب فعالیت صفحه 140 کتاب درسی مطالعات اجتماعی هفتم درس بیست و دوم

3 – الف) چون ایران دوست داشت ابریشم چینی به وسیله تاجران و بازرگانان ایرانی به روم صادر شود. یا اینکه ابتدا ابریشم خام در ایران تبدیل به پارچه شود، سپس به روم صادر شود که سود بسیار زیادی را در پی داشت.

ب) جاده ابریشم تنها به عنوان مسیر و راهی برای تجارت در نظر گرفته نمی‌شد. این جاده به عنوان پلی بین چین و سایر قاره‌های جهان، نقش پررنگی در تبادل فرهنگ بین کشورهای مختلف داشته است. برای مثال، بررسی منابع تاریخی نشان می‌دهد که مذهب بودا از طریق جاده ابریشم به چین راه پیدا کرد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی