خانه » اخبار کنکور و مدارس (جدید) » برنامه وزارت بهداشت برای توزیع شیر و لبنیات رایگان در مدارس

برنامه وزارت بهداشت برای توزیع شیر و لبنیات رایگان در مدارس

برنامه وزارت بهداشت برای توزیع شیر و لبنیات رایگان در مدارس

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از اجرای دوباره طرح توزیع شیر رایگان در مدارس کشور خبر داد.

حسین فرشیدی، در دیدار مشاور منطقه‌ای یونیسف، گفت: در زمینه تغذیه سالم برنامه‌هایی در دست اقدام است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به همکاری با نهادهای اقتصادی دولت در زمینه افزایش مصرف لبنیات در جوانان، نوجوانان و مدارس، همچنین افزایش فعالیت‌های بدنی که متأسفانه در این زمینه عملکرد مناسبی در ۲۰ سال گذشته صورت نگرفته و باعث ایجاد چاقی در نوجوانان شده که در سال جاری در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی شده تا بتوانیم با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط برنامه‌های خود را عملیاتی کنیم.

تامین تغذیه مادران باردار به خصوص در مناطق محروم

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ما، تغذیه مادران باردار به خصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور از جمله در استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بخشی از هرمزگان است که در این زمینه چند مؤسسه و سازمان از جمله کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) همکاری و همراهی دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در سال جاری به دنبال آن هستیم با افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته بتوانیم توزیع شیر و لبنیات رایگان را در مدارس داشته باشیم.

فرشیدی اظهار داشت: دولت پروژه بسیاری مهمی را با عنوان «هر ایرانی مراقب سلامت خودش را بشناسد» در دست اقدام دارد که این برنامه برای ۵۵ میلیون نفر اجرا خواهد شد و امیدواریم تا پایان امسال، ۷۰ درصد جمعیت را تحت پوشش قرار دهیم و با کاهش نسبت جمعیت به مراقب، به مرحله‌ای برسیم که مراقبان سلامت، فعالانه با خانواده در تماس باشد و پیگیر فعال برنامه‌های بهداشتی باشد.

وی گفت: وقتی از «سلامت برای همه» سخن می‌گوئیم یعنی به دنبال این هستیم که از مسیر ارتقای سواد سلامت جامعه به این موضوع دست یابیم؛ خانواده‌ها را با تغذیه سالم و بیماری‌هایی که از تغذیه ناسالم است را به آنها بشناسانیم.

فرشیدی اظهار داشت: با همکاری نهادهای مرتبط به خصوص مجلس شورای اسلامی و با محوریت وزارت بهداشت به دنبال تغییر سبک زندگی مردم با تغذیه سالم هستیم. تغذیه عادات غذایی مردم که سال‌ها مردم به آن عادت کرده اند، کار بسیار دشواری است که با برنامه ریزی هایی که شده باید به این مهم برسیم و البته مردم نیز باید همراهی کنند و صدا و سیما و رسانه‌ها نیز در فرهنگ سازی فعالانه حضور یابند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: انتظار داریم که «یونیسف» در تأمین برخی از اقلام و تجهیزات که متأسفانه به دلیل کارشکنی برخی از کشورهایی که شعارهای زیبا می‌دهند اما به یک خط آن هم پایبند نیستند، کشور ما را یاری دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی