خانه » اخبار کنکور و مدارس (جدید) » تاریخ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس مشخص شد (تمام مقاطع)

تاریخ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس مشخص شد (تمام مقاطع)

تاریخ ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس مشخص شد (تمام مقاطع)

دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس برای سال تحصیلی 1402-1403 ابلاغ شد. ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان ورودی دوره‌های تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی به صورت حضوری و الکترونیکی و از طریق سامانه sida.medu.ir با مسئولیت مدیر مدرسه انجام می‌شود.

تاریخ ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان

ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان از 9 اردیبهشت آغاز شده است، همچنین ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان پایه اول دبستان بعد از اتمام سنجش سلامت خواهد بود.

تاریخ ثبت‌نام پایه هفتم و دهم

ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم از اول تیر و پایه دهم بعد از انتخاب رشته تحصیلی خواهد بود.

فرایند ثبت‌نام تا تاریخ 31 مرداد باید به پایان برسد البته در موارد استثنا (مناطق عشایری به علت عدم دسترسی، مدارس غیردولتی به دلیل سیاست‌های حمایتی و تکمیل ظرفیت صندلی‌های خالی و دانش‌آموزان تجدیدی) این مهلت تا پایان شهریورماه قابل تمدید خواهد بود.

نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی

مقررات ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 1402-1403 از سوی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور ارسال می‌شود.

به استناد ماده 45 آیین‌نامه اجرایی مدارس، مدیر مدرسه می‌تواند در موارد استثنا از دانش‌آموزی که فاقد مدارک هویتی و تحصیلی است با اخذ تعهد کتبی از ولی وی مبنی بر ارائه مدارک مربوطه به صورت مشروط حداکثر برای یک ماه ثبت‌نام کند. ادامه تحصیل این دانش‌آموزان در صورت عدم ارائه مدارک هویتی و تحصیلی بعد از گذشت یک ماه صرفاً مطابق مفاد ماده مذکور امکان‌پذیر خواهد بود.

ارائه کارت شناسایی ویژه‌ای با عنوان کارت حمایت تحصیلی الزامی است.

مدارس محدوده‌بندی می‌شوند!

به استناد ماده 4 آیین‌نامه اجرایی مدارس به منظور توزیع متوازن دانش‌آموزان، محدوده‌بندی جغرافیای با اولویت ثبت‌نام دانش‌آموزان در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت آنان لحاظ می‌شود و ثبت‌نام از دانش‌آموزانی که والدین آن هر دو شاغل هستند در مدرسه نزدیک به محل کار پدر یا مادر بلامانع است.

ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی مناطق آموزش و پرورش به‌ویژه در کلانشهرها با هماهنگی ستادهای ثبت‌نام مناطق همجوار جهت رعایت حقوق والدین الزامی است.

ثبت‌نام هنرجویان و همچنین دانش‌آموزان مدارس خاص بدون لحاظ محدوده جغرافیایی و بر اساس ضوابط و قوانین مربوطه انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
درخواست معلم خصوصی